" KARATE DO - jest drogą, w której praktykuje się przez całe życie, aby osiągać jedność między siłą i umysłem. "     Taji Kase
 

Newsy i Wydarzenia

CENTRAL CHAMPIONSHIPS ENGLAND KARATE  (06.07.2014)
 

Wspaniale zakończyli pierwsze półrocze br. zawodnicy Bushi-do na Międzynarodowych Mistrzostwach Karate w Anglii ( CENTRAL ENGLAND KARATE CHAMPIONSCHIPS ) gdzie startowało ponad 1000 zawodników z kilkunastu państw.

Startowała 7 osobowa ekipa naszego klubu, która wywalczyła 7 medali. Złoto wywalczył Jakub Lewandowski w kata chłopców. Srebro zdobył Kevin Sobota w kata chłopców oraz brąz w kumite chłopców. Brązowy medal zdobył team kata chłopców w składzie – Radek Maciak i Wiktor Lewandowski. Bez medalu, ale doświadczenie zdobyli Dawid Sobota, Jacek Wojtycki i Mateusz Urbanowicz.

 

Mistrzostwa Kujaw i Pałuk Zachodnich  Strzelno (28.06.2014)

Dobry start zaliczyli zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz w Mistrzostwach Kujaw i Pałuk zachodnich. W turnieju startowało 90 zawodników z 5 klubów, w tym 11 z naszego klubu. Zawodnicy nasi przywieźli 22 medale – 11 złotych, 7 srebrnych, 4 brązowe.

                                                                                                         więcej>>

 

GOKKEN CUP  Chwaszczyno (07.06.2014)

Nasi zawodnicy rywalizowali również na zawodach w Chwaszczynie gdzie rozgrywany był coroczny cykliczny turniej GOKKEN CUP . Tu reprezentowało nasze barwy 6 zawodników, którzy wywalczyli 10 medali w tym 2 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.

                                                                                                           więcej >>

 

Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF  Pleszew (07.06.2014)

turniej , który również odbył się w Pleszewie to Ogólnopolskie Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF. Startowało w nich 240 zawodników z 27 klubów całej Polski. Tu również nie zawiedli nasi wojownicy zdobywając 25 medali w tym 13 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych.

Bushi-do w tym turnieju reprezentowało 16 zawodników.

                                                                                                                 więcej>>

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików  Pleszew (07.06.2014)

Duże sukcesy odnieśli nasi zawodnicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate WKF zdobywając 12 medali w tym aż 7 złotych , 4 srebrne i 1 brązowy. Zawody odbyły się w Pleszewie.

                                                                                                                więcej>>

 

Mistrzostwa Polski Masters  Pleszew (07.06.2014)

W Pleszewie rozgrano jednocześnie z zawodami dla dzieci i młodzieży  Mistrzostwa Polski Masters . Są to zawody dla byłych starszych zawodników po 35 roku życia.

Naszym reprezentantem był Robert Matuszewski, który również spisał się znakomicie zdobywając dwa medale. Złoty w kumite ind.seniorów do 45 roku życia oraz  brązowy w kata ind w tej samej kategorii wiekowej. 

 

Puchar Polski w Karate WKF       Warka (31.05.2014)

W dniu 31.05.2014 odbył się w Warce Puchar Polski w Karate WKF. W zawodach startowało 450 zawodników z 30 klubów całej Polski. Bushi-do reprezentowało 12 zawodników , którzy wywalczyli 15 medali w tym 6 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

 

                                                                                                                   więcej>>

 

Mistrzostwa Europy FSKA  Poznań (24-25.05.2014)

Wspaniały występ zaliczyła ekipa Bushi-do Bydgoszcz na Mistrzostwach Europy FSKA , które odbyły się w Poznaniu w dniach 24-25.05.2014.  13- osobowy team Bushi-do wywalczył 15 medali w tym aż 10 złotych , 2 srebrne i trzy brązowe. W zawodach startowało blisko 500 zawodników z 14 państw.

Znakomicie zaprezentował się Kevin Sobota zdobywając 4 złote medale we wszystkich swoich konkurencjach i tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Europy.

                                                                                                         więcej >>

 

Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Karate WKF  Bydgoszcz (17.05.2014)

Dnia 17.05.2014 zawodnicy Bushi-do startowali w Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Karate WKF rozgrywanych w Bydgoszczy. W zawodach wzięło udział 180 zawodników z 14 klubów Polski. Nasi zawodnicy po raz kolejny wywalczyli  tytuł NAJLEPSZEGO KLUBU TURNIEJU zdobywając 61 medali – 24 złote, 18 srebrnych  i 19 brązowych. NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM został Mateusz Adametz, natomiast wśród dziewcząt NAJLEPSZYMI ZAWODNICZKAMI – Wiktoria Matuszewska i Daniela Holk.

                                                                                                        więcej >>

 

Arawaza Cup  Pyrzyce (26.04.2014)

Wspaniale spisali się nasi zawodnicy w dwóch turniejach karate w których startowało łącznie blisko 700 zawodników z całej Polski. W Pyrzycach w turnieju Arawaza Cup startowało ponad 300 zawodników i czwórka muszkieterów z Bushi-do, dwie Wiktorie, Kevin i Mateusz, którzy wywalczyli aż 8 medali w tym 5 złotych , 1 srebrny i dwa brązowe. W każdej ze swoich konkurencji wywalczyli medale.

                                                                                                                                                                                                                                          więcej >>

 

Puchar Krajny i Pałuk w Karate WKF  Paterek (26.04.2014)

Mistrzostwa Krajny i Pałuk  gdzie  startowało ponad 300 zawodników. Bushi-do reprezentowało 17 zawodników. W większości sami młodzi adepci ( białe pasy ) Również tu nasi młodzi wojownicy spisali się znakomicie zdobywając 25 medali w tym 12 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe . Dodatkowo nasz zawodnik Mateusz Urbanowicz został najlepszym zawodnikiem turnieju.

                                                                                             więcej >>

 

XIII Central Europe Open Karate WKF   Bydgoszcz (12.04.2014)

 W dniu 12.04.2014 rozegrane zostały międzynarodowe mistrzostwa Central Europe Open. w zawodach startowało blisko 300 zawodników z 27 klubów. Klub Bushi-do potwierdził swoją dominację zdobywając 65 medali w tym 23 złote, 20 srebrnych i 22 brązowe, a także został najlepszym klubem turnieju. Najlepsza wśród dziewcząt była Blanka Pliszka natomiast najlepsi wśród chłopców to Mateusz Adametz, Jakub Żyrek i Kevin Sobota.

                                                                                                         więcej >>            

 

Puchar Polski w Karate Shotokan  Suchy Las (06.04.2014)

Dnia 06.04.2014 odbył się w Suchym Lesie Puchar Polski w Karate Shotokan.  Startowało w nim 37 klubów z całej Polski Bushi-do reprezentowało 4 zawodników  którzy spisali się bardzo dobrze zdobywając dwa medale złoty i brązowy. Złoto wywalczyła Agnieszka Dybicz w kata indywidualnym seniorek a brązowy Sandra Zagrabska w kumite indywidualnym seniorek. Startowali jeszcze Robert i Wiktoria Matuszewscy ale pomimo dobrych występów odpadli w eliminacjach.

 

 

Mistrzostwa Wielkopolski w karate shotokan   Suchy Las (06.04.2014)

W dniu 06.04.2014 rozgrywane były Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Shotokan. I w tych zawodach startowała szczęśliwa 13 z  Bushi-do Bydgoszcz  w większości stawiająca pierwsze kroki w karate i na zawodach.  Wszyscy pomimo małego doświadczenia spisali się znakomicie zdobywając aż 13 medali w tym 6 złotych , 4 srebrne i 3 brązowe. Należy wspomnieć ,że w zawodach w stylu Shotokan nie ma repasaży i każdy zawodnik ,który przegrywa walkę odpada z turnieju.

                                                                                                         więcej >>

 

Pomerania Cup  Rumia (05.04.2014)
 

Wspaniały występ kolejny raz zaliczyli zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz na międzynarodowych zawodach karate w Rumii 05.04.2014 . W zawodach startowało blisko 400 zawodników z Rosji, Łotwy, Anglii i Polski.  Klub Bushi-do reprezentowało 16 zawodników którzy wywalczyli 23 medale w tym 10 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych. Wynikiem tym Bushi-do Bydgoszcz uplasowało się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej tuż za najliczniejszym klubem na zawodach Bodaikan Szczecin. Najlepszymi zawodnikami zawodów zostali wśród dziewcząt Wiktoria Matuszewska a wśród chłopców Mateusz Adametz oboje Bushi-do .

                                                                                                        więcej >>

 

Copernicus Cup  Toruń (30.03.2014)

Dnia 30.03.2014 zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz startowali w turnieju karate Copernicus cup rozgrywanego w Toruniu. Nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni i w pięknym stylu wywalczyli aż 46 medali w tym 23 złote, 11 srebrnych i 12 brązowych. Dorobek medalowy dał BUSHI-DO BYDGOSZCZ  tytuł NAJLEPSZEGO KLUBU TURNIEJU, a także NAJLEPSZYMI ZAWODNIKAMI TURNIEJU zostali adepci trenujący w Bushi-do – wśród chłopców KEVIN SOBOTA, natomiast wśród dziewcząt ex aequo BLANKA PLISZKA I JULIA LE HAI.

                                                                                                                            więcej >>

 

Swedish Karate Open   Szwecja-Malmo (22.03.2014)

W dniu 22.03.2014 odbyły się w Szwecji w Malmo Międzynarodowe  Mistrzostwa  Karate SWEDISH OPEN. Startowało w nich 600  zawodników z 174 klubów z 13 państw   w tym jeden z Polski  Bushi-do Bydgoszcz.  14 zawodników naszego klubu spisało się znakomicie zdobywając  10 medali w tym 4 złote i 6 brązowych. Zawody stały na wysokim poziomie ponadto dodatkowym utrudnieniem były zmiany w przepisach i brak repasaży oraz w kumite  dzieci brak podziału na wagi .

                                                                                                       więcej >>

 

Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF   Karpacz  15.03.2014

Kolejny bardzo udany występ zawodników Bushi-do Bydgoszcz na Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF. 7 osobowy team Bushi-do jako jedyny reprezentant województwa kujawsko pomorskiego wywalczył w Mistrzostwach 8 medali w tym jeden złoty, cztery srebrne i trzy brązowe.

                                                                                                                                             więcej>>

 

Mosina Cup   Mosina 08.03.2014

Dnia 08.03.2014 zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz wzięli udział w turnieju karate  Mosina Cup. W zawodach startowało 520 zawodników z 27 klubów Polski. Nasi wojownicy spisali się znakomicie i wywalczyli 48 medali w tym 18 złotych, 13 srebrnych i 17 brązowych.

                                                                                                         więcej>>

 

Harasuto Cup  Łódź 01-02.03.2014
  6-osbowa ekipa Bushi-do Bydgoszcz startowała w kolejnym turnieju Harasuto Cup. W zawodach uczestniczyło pona 600 zawodników z 13 państw. Nasi zawodnicy przywieźli 3 medale. Złoto wywalczyła Julia Le Hai w kata dziewcząt 10-11 lat, Mateusz Adametz zdobył brąz w kata chłopców 12-13 lat i kolejny brąz wywalczyła Julia Czarnul w kumite dziewcząt 10-11 lat +40kg.

 

Liga Sakura Karate WKF  Puck(23.02.2014)

 W dniu 23.02.2014 zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz wzięli udział w turnieju karate LIGA SAKURA. W zawodach startowało 400 zawodników z 11 klubów Polski. Nasi zawodnicy wywalczyli 27 medali  w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych.

                                                                                                            wiecej>>

 

 

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Dynamic Cup   Murowana Goślina (26.01.2014)            

Świetnie rozpoczęli rok 2014 zawodnicy Bushi-do startując w turnieju Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski „Dynamic Cup”  dnia 26.01 w Murowanej Goślinie. W zawodach startowało 485 zawodników z 29 klubów Polski. Nasi zawodnicy przywieźli 30 medali w tym 19 złotych, 9 srebrnych i 2 brązowe.

                                                                                                                                          więcej >>

 

 

Swarzędzkie Mistrzostwa Karate  Swarzędz (14.12.2013)

Wspaniale zakończyli rok startowy 2013 zawodnicy klubu Bushi-do Bydgoszcz na VIII Swarzędzkich Mistrzostwach Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. W zawodach startowało 290 zawodników z 21 klubów. Skromna 9 osobowa ekipa Bushi-do wywalczyła 18 medali w tym aż 12 złotych , 4 srebrne i 2 brązowe. Młodzi wojownicy Bushi-do triumfowali niemal we wszystkich swoich konkurencjach. Najlepszą zawodniczką została Wiktoria Matuszewska a zawodnikiem Mateusz Adametz.

                                                                                                                       więcej>>

 

Liga Karate  Inowrocław (07.12.2013)

W tą sobotę  zawodnicy Bushi-do startowali w  ostatniej edycji Ligii Karate w Inowrocławiu gdzie klub reprezentowało 7 zawodników którzy wywalczyli 8 medali w tym aż 5 złotych, 1 srebrny i dwa brązowe. Pierwsze miejsce w całym trzy częściowym cyklu zawodów zajął Nikodem Nehring w kategorii białych pasów oraz Dawid Sobota w kumite starszych stopni. Drugie miejsce zajął Jakub Lewandowski .

                                                                                                               więcej >>

 

 

Gokken Cup Karczemki  (07.12.2013)

9 zawodników rywalizowało w Karczemkach koło Gdyni na turnieju GOKKEN CUP i tu odnieśliśmy sukces zdobywając 19 medali w tym 5 zł, 6 sr, i 8 br. 3 złota wywalczył Mateusz Adametz w kata i kumite chłopców 10-11 lat oraz kata 12-13 lat  zdobywając tym kolejny tytuł dla najlepszego zawodnika turnieju . Kolejne dwa złota wywalczył Jakub Żyrek w kata  i kumite chłopców 8-9 lat . Srebra wywalczyli: Mateusz Urbanowicz ( 3 sr ) w kata i kumite chłopców 8-9 lat oraz kumite chłopców 10-11 lat Daniela Holk ( 2 sr. ) w kata młodziczek i kata kadetek i Julia Lepek w kumite  młodziczek – 45 kg. Brązy zdobyli : Jakub Żyrek kata chłopców 10-11 lat, Wiktoria Wesołowska w kata i kumite dziewcząt 10-11 lat, Julia Lepek kata młodziczek , Czarnul Julia w Kumite 10-11 lat – 50 kg, Czarnul Patrycja w kumite młodziczek – 50 kg i Artur Sabiniarz w kata 10-11 lat i kumite + 37 kg.

 

Turniej Karate Bushi-do Cup  Bydgoszcz (30.11.2013)

W dniu 30.11.2013 w Bydgoszczy w Zespole Szkół nr 15 odbył się IV Ogólnopolski Turniej Karate BUSHI-DO CUP . W zawodach startowało 350 zawodników z 26 klubów całej Polski. Rozegrano 59 konkurencji kata i kumite. Zawodnicy Bushi-do kolejny raz spisali się znakomicie zdobywając 61 medali w tym aż 20 złotych, 13 srebrnych i 28 brązowych. Wynikiem tym  klub Bushi-do wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Adametz z klubu Bushi-do.

                                                                                                                                                             więcej>>

 

 

 Mistrzostwa Europy w karate Shotokan Portugalia  (22-24.11.2013.)
W Portugalii w dniach 22-24.11.2013 odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shotokan z udziałem ponad 300 zawodników z 20 państw. Polskę reprezentowała 29 osobowa ekipa w trzech kategoriach wiekowych:kadet, junior i senior. W kategorii medalowej I.zajęli Anglicy, przed Rosjanami, Węgrami i Polakami.Reprezentantami klubu byli Agnieszka Dybicz i Patryk Urban. Agnieszka wraz z koleżnkami wywalczyła srebro w kata drużynowym seniorek. Drużyna Patryka znalazła się tuż za podium. 

 

 

Grand Prix Poland  Łódź (16.11.2013)

Kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej zawodnicy odnieśli w turnieju Grand Prix Poland rozgrywanym w dniu 16.11.2013 w Łodzi. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym startowało 400 zawodników z Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Rosji i Polski. Nasi zawodnicy zdobyli 6 medali – 1 złoty i 5 brązowych.

                                                                                                                            więcej>>

 

Liga Karate  Janikowo (10.11.2013)

Dnia 10 listopada odbyła się w Janikowie II edycja zawodów z cyklu Liga Karate startowało w niej 160 zawodników z 12 klubów w tym 8 zawodników i zawodniczek klubu Bushi-do. W większości  startujących pierwszy raz w zawodach – białe pasy  . Wszyscy spisali się znakomicie pomimo że nie wszyscy wywalczyli medale to ich pierwsze szlify na macie były bardzo udane. Zawodnicy Bushi-do wywalczyli 3 medale w tym dwa złote i jeden brązowy.

                                                                                                                              więcej >>

 

Hanse Open Karate WKF  Holstentorpokal  Lubeck(09.11.2013)

W dniu 09.11.2013 zawodnicy Bushi-do startowali w międzynarodowym turnieju Holstentorpokal, rozgrywanym w Niemczech(Lubeck). W zawodach startowało 600 zawodników z 6 państw  (Dania, Holandia, Szwecja, Polska, Francja, Niemcy). Zawody przeprowadzane wg przepisów WKF lecz bez repasaży stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a konkurencje były mocno obsadzone 20-30 zawodników. Polscy zawodnicy reprezentujący nasz klub zdobyli aż 12 medali – 3 złote, 2 srebrne, 7 brązowych.

                                                                                                                                więcej>>

 

Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan  Bielsko-Biała (27.10.2013)
W niedzielę 27.10 br. rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan, wg tradycyjnych przepisów World Shotokan Karate Association, w której też jest zrzeszony Polski Związek Karate. W tych Mistrzostwach rywalizowało 255 zawodniczek i zawodników z 36 klubów. Brązowy medal wywalczyła Agnieszka Dybicz w kata seniorek. 

 

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Bielsko-Biała (26.10.2013)
W dniu 26 października w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców /U21/ w Karate /WKF/ . W sobotę karatecy rywalizowali wg przepisów World Karate Federation, największej na świecie organizacji w karate, jedynej organizacji w karate uznawanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Wystartowało 281 zawodniczek i  zawodników z 44 klubóww tym dwóch zawodników Bushi-do - Dawid Sobota i Julia Burak. Mimo dobrych walk konkurencja była tak mocna, że tym razem nasi zawodnicy znaleźli się tuż za podium.

 

Champion Cup w Karate WKF   Łódź(19.10.2013)

W dniu 19.10.2013 pięciu zawodników Bushi-do Bydgoszcz wystartowało w Łodzi na turnieju karate Champion Cup. W zawodach startowało 260 zawodników z 25 klubów Polski, Ukrainy i Białorusi . Nasz skromna ekipa przywiozła do Bydgoszczy 7 medali – 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

                                                                                                                           więcej >>

 

Liga Karate  Kruszwica (13.10.2013 )

Dnia 13.10.2013 zawodnicy Bushi-do wzięli udział w kolejnym turnieju „Liga Karate” rozegranym w Kruszwicy. Startowało 148 zawodników z regionu kujawsko-pomorskiego. Ekipa w 9-osobowym składzie wywalczyła 13 medali – 8 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe.

                                                                                                                        więcej >>

 

International Grand Prix Bielsko- Biała  (12.10.2013)

W dniu 12.10.2013 rozegrano  międzynarodowy turniej karate Grand Prix Bielsko-Białej. W turnieju startowało 362 zawodników z 31 klubów Polski, Anglii, Słowacji i Czech. Klub Bushi-do reprezentowało siedmiu zawodników którzy wywalczyli 10 medali w tym 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe.

                                                                                                                           więcej >>

 

Mistrzostwa Ziemi Dobrzyńskiej w Karate  Brzozówka (12.10.2013)

W dniu 12.10.2013 r. nieliczna grupa zawodników Bushi-do wzięła udział w Mistrzostwach Ziemi Dobrzyńskiej w karate , które rozegrano w Brzozówce k.Torunia. W zawodach startowało 169 zawodników z 14 klubów Polski. Ekipa zawodników Bushi-do po raz kolejny okazała się NAJLEPSZYM KLUBEM ZAWODÓW wygrywając klasyfikację generalną i okazały puchar, natomiast NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM został nasz zawodnik Mateusz Urbanowicz, a NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ została Wiktoria Matuszewska także z Bushi-do. Zdobycze zawodników to ogółem 30 medali w tym 13 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych.

                                                                                                                              więcej>>

 

Grand Prix Tczew w Karate WKF    Tczew (05.10.2013)

W dniu 05.10.2013 odbyły się w Tczewie Międzynarodowe Zawody Karate z cyklu Grand Prix. W zawodach startowało blisko 300 zawodników z Polski, Rosji i Łotwy. Bushi-do Bydgoszcz reprezentowało 14 zawodników, którzy kolejny raz spisali się znakomicie zdobywając   15 medali w tym aż 8 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe

                                                                                                                                  więcej >>

 

 

Mistrzostwa Świata Shotokan WSKA   Liverpool (28-29.09.2013)
 W dniach 28-29.09.2013 dwóch zawodników z Bushi-do reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata w Karate Shotokan federacji WSKA w Liverpoolu. W mistrzostwach startowało 28 reprezentacji świata. Polska ekipa wywalczyła 13 medali w tym dwa z udziałem naszych zawodników Agnieszki Dybicz i Patryka Urbana. Srebro wywalczyła Agnieszka wraz z koleżnakami Olgą Chmielewską i Bereniką Prządka w kata drużynowym seniorek. Kolejne srebro wywalczyła również drużyna kumite seniorów, w której startował nasz zawodnik Patryk Urban.            GRATULACJE !!!!!!!!!!
Yamabushi Cup  Osielsko (28.09.2013)

W dniu 28.09.2013 zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz wystartowali w turnieju Yamabushi Cup. W zawodach startowało 250 zawodników z 15 klubów Polski. Nasi zawodnicy zaprezentowali świetną formę dzięki czemu Bushi-do zostało NAJLEPSZYM KLUBEM TURNIEJU !!! Wywalczyliśmy łącznie 34 medale w tym 14 złotych, 9  srebrnych i 11 brązowych. NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM TURNIEJU zostali równorzędnie Kevin Sobota i Mateusz Adametz zdobywając 3 złote medale .

                                                                                                                   więcej >>>

 

 

 Mistrzostwa Świata Shotokan FSKA  Żukowo (20-22.09.2013)                                       

W dniach 20-22.09.2013 rozegrano w Żukowie XV  Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan federacji  FSKA. W mistrzostwach nie zabrakło zawodników Bushi-do Bydgoszcz. W zawodach wzięło udział ponad 800 zawodników z  17 państw. Mistrzostwa otworzyła pani minister Joanna Mucha w towarzystwie Burmistrza Żukowa Jerzego Żurawskiego oraz założyciela federacji  FSKA Kenetha Funakoshiego (10 Dan karate) potomka twórcy Karate Shotokan  Gichina Funakoshi.   Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zdobywając łącznie 15 medali w tym aż 10 złotych medali i 5 srebrnych  medali, a także uplasowali się na miejscach punktowanych w pierwszej ósemce. Jako klub Bushi-do uplasowało się na 4 miejscu spośród 80 klubów.

                                                                                                                             więcej >>

 

Międzynarodowy turniej Karate WKF  BANZAI CUP   Berlin (14-15.09.2013)

Zawodnicy Bushi-do po przerwie wakacyjnej ruszyli ostro do pracy i zaliczyli pierwszy start na jednym z największych turniejów w Europie  BANZAI CUP, który rozegrano w dniach 14-15.09 br. w Berlinie. W zawodach startowało blisko 1200 zawodników z 22 państw. Zawodnicy naszej ekipy wywalczyli 5 medali – 2 srebrne i 3 brązowe, a także zajęli wysokie miejsca punktowane.

                                                                                                                              więcej >>

 

 

Mistrzostwa Pałuk i Kujaw Zachodnich w Karate   Strzelno (22.06.2013)

Dnia 22.06.2013 zawodnicy Bushi-do wzięli udział w ostatnim przed przerwą wakacyjną w Mistrzostwach Pałuk i Kujaw Zachodnich, które rozegrano w Strzelnie. W zawodach startowało 140 zawodników z 7 klubów. Upalna pogoda nie przeszkodziła naszym zawodnikom w odnotowaniu kolejnego rewelacyjnego wyniku w postaci 12 medali – 7 złotych, 4 srebrne i  1 brązowy. Warto podkreślić, że zawody były rozgrywane bez repasaży, co wyeliminowało naszych zawodników z walk o medale.

                                                                                                                             więcej >>

 

Pomorska Liga Karate   Gdańsk (15.06.2013)

 Wspaniale spisali się zawodnicy Bushi-do na Pomorskiej Lidze Karate, którą rozegrano w Gdańsku w dniu 15.06.2013. Startowło blisko 200 zawodników, w tym również reprezentanci Bushi-do. Nasi zawodnicy wywalczyli łacznie 18 medali, w tym 7 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych.

                                                                                                                        więcej >> 

Szczecińska Spartakiada Dzieci i Młodzieży     Szczecin (15.06.2013)
Dnia 15.06.2013 trzech zawodników Bushi-do reprezetowało klub na Szczecińskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży. W turnieju wzięło udział 159 zawodników z 9 klubów Polski. Nasi zawodnicy startując w jednej kategorii wiekowej  - kata chłopców 8-9 lat, zgarnęli co mogli (3 medale) . Złoto wywalczył Kevin Sobota, za nim na 2 drugim miejscu zakończył Jakub Lewandowski i brązowy krążek zdobył Michał Pawłowski. Gratulacje dla wszystkich chłopców !!!!

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików  Pleszew (08.06.2013)

Zawodnicy Bushi-do wzięli udział w strefowych Mistrzostwach  Młodzików, które odbywały się w Pleszewie w dniu 08.06.2013 r. W zawodach wzięło udział 77 zawodników z 13 klubów. Zawodnicy Bushi-do przywieźli 10 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

                                                                                                                          więcej>>

Mistrzostwa Polski Mastres   Pleszew (08.06.2013)
 W dniu 08.06.2013 rozegrano w Pleszewie Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF. Nasz klub reprezentował jeden zawodnik Robert Matuszewski, który wywalczył brązowy medal w kata mężczyzn kataegorii 35-45 lat.
Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF  Pleszew(08.06.2013)

Dnia 08.06.2013 odbyły  się Mistrzostwa Wielkopolski w karate WKF do rywalizacji stanęło 150 zawodników z 11 klubów, nasi zawodnicy przywieźli 16  medali w tym 3 złote, 6srebrne i 7 brązowych

                                                                                                                                    więcej>>

 

Puchar Polski w Karate WKF  Warka (01.06.2013)

Dnia 01.06.2013 w Warce rozegrany został Puchar Polski w Karate WKF. W turnieju stratowało ponad 450 zawodników z 30 klubów Polski, w tym 13-osobowa ekipa Bushi-do Bydgoszcz. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zdobywając aż 15 medali w tym 8 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe. Poprawili wynik uzyskany w tych samych mistrzostwach w ubiegłym roku pomimo mniejszej ilości zawodników.

                                                                                                                                                     więcej>>

 

 
  Mistrzostwa  Pomorza  i Kujaw w Karate  WKF  Bydgoszcz(18.05.2013)
 

Dnia 18.05.2013 klub Bushi-do był organizatorem Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Karate WKF dzieci i kadetów, które rozegrano w Bydgoszczy. W turnieju startowało 306 zawodników z 19 klubów Polski. Ponownie zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz potwierdzili dominację wśród polskich  klubów karate zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej i punktowej otrzymując  PUCHAR DLA NAJLEPSZEGO KLUBU ufundowanego przez Kanclerza Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności- wydział w Bydgoszczy. Puchar NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI wywalczyła Julia Le Hai, natomiast NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM okazał się Mateusz Adametz. Klub łącznie wywalczył  89 medali w tym 25 złotych, 22 srebrne i 42 brązowe.

                                                                                                                                                     więcej >>

 

International Bełchatów Cup   (11.05.2013)

 

Dnia 11.05.2013 zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz startowali w międzynarodowym turnieju International Bełchatów Cup. W zawodach startowało 230 zawodników z 17 klubów. Z naszej ekipy wystartowało 9 zawodników, którzy wywalczyli 14 medali w tym 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych.

                                                                                                                            więcej>>

 

Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Shotokan   Suchy Las (21.04.2013)

Dnia 21.04.2013 6-osobowa ekipa zawodników Bushi-do startowała w Mistrzostwach Wielkopolski w Karate. Zawodnicy bardzo dobrze się spisali przywożąc 11 medali w tym 2 złota, 7 srebrnych i 2 brązy.

                                                                                                                              więcej>>

Puchar Polski w Karate Shotokan  Suchy Las (21.04.2013)
Dnia 21.04.2013 odbył się Puchar Polski w Karate Shotokan w Suchym Lesie. Zawodnicy Bushi-do wywalczyli 5 medali - 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Złoto zdobyła Wiktoria Matuszewska w kata dziewcząt 16-17 lat. Drugie złoto wywalczyła Sandra Zagrabska w kumite seniorek. Srebro wywalczyła Natalia Gołębiewska w kata seniorek. Brąz zdobył Robert Matuszewski w kata seniorów oraz Grzegorz Kocieniewski w kata juniorów. 
Puchar Krajny i Pałuk w Karate WKF  Paterek  (20.04.2013)

                   BUSHI-DO NAJLEPSZE NA PUCHARZE KRAJNY I PAŁUK W KARATE WKF

Rewelacyjnie po raz kolejny spisali się zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz na Pucharze Krajny i Pałuk w Karate WKF, który odbył się dnia 20.04 br. w Paterku. W turnieju startowało 320 zawodników z 20 klubów. Zawodnicy Bushi-do pokazali wielką klasę i nie dali szans rywalom wywalczyli aż 48 medali w tym 20 złotych, 9 srebrnych i 19 brązowych.  Bushi-do w klasyfikacji medalowej był bezkonkurencyjny zajmując pierwsze miejsce i zdobywając okazały puchar dla NAJLEPSZEGO KLUBU. Doskonały występ naszych zawodników Mateusza Adametz – 4 złota i Wiktorii Matuszewskiej – 3 złota i srebro zapewnił im tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA i NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI TURNIEJU.

                                                                                                                             więcej >>

Puchar Pomorza w Karate WKF   Rumia (13.04.2013)

Dnia 13.04.2013 odbył się Puchar Pomorza w Karate WKF rozgrywany w Rumi. W turnieju uczestniczyło 330 zawodników z Polski i Rosji. Zawodnicy Bushi-do po raz kolejny nie zawiedli przywożąc  16 medali, w tym 6 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych.

                                                                                                                          więcej>>

 

Ozawa Cup Karate  Las Vegas (30.03.2013)

Kolejne sukcesy nasi zawodnicy odnieśli w turnieju OZAWA CUP, także rozgrywanym w Las Vegas, gdzie konkurowało 800 zawodników z 20 państw. Nasza ekipa wywalczyła 7 medali w tym 2 złote, 5 brązowych.

                                                                                                                 więcej>>                   

 

US Open/Junior Olympic Karate WKF  Las Vegas (29-31.03.2013)

W dniach 29-31 marca br. zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz reprezentujący jako jedyni Polskę  startowali w międzynarodowym turnieju karate USA OPEN/JUNIOR OLYMPIC KARATE WKF. W największym turnieju rozgrywanym  w Stanach Zjednoczonych w Las Vegas i jednym z największych na świecie  startowało 2320 zawodników z 42 państw. Zawody rozgrywane były na 12 planszach  nie zabrakło również zawodników Bushi-do, którzy wypadli znakomicie zdobywając 6 medali-1 złoto, 1 srebro i 4 brązowe.

                                                                                                                              więcej>>

 

Central Europe Open Karate WKF   Bydgoszcz (24.03.2013)

W dniu 24.03.2013 zawodnicy Bushi-do Bydgoszcz startowali w międzynarodowym turnieju Central Europe Open. W turnieju rywalizowało blisko 400  zawodników z 36 klubów. Klub Bushi-do zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 13 złotych medali, 7 srebrnych medali i 13 brązowych medali.

                                                                                                                                więcej >>

 

Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF  Bydgoszcz  (23.03.2013)

W dniu 23.03.2012 odbyły się w Bydgoszczy XXXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. Organizatorem Mistrzostw był  Klub Bushi-do Bydgoszcz, który kolejny raz jest organizatorem jednej z najważniejszych i największych imprez w kraju. Klub Bushi-do wywalczył w zawodach aż 9 medali w tym 2 złote, 2 srebrne i 5 brązowych i jeśli chodzi o ilość zdobytych medali zajęliśmy pierwsze miejsce z klubem Bodaikan Szczecin. W klasyfikacji medalowej  biorąc pod uwagę złote medale zajęliśmy 3 miejsce.

                                                                                                                                 więcej >>

 

Międzynarodowy Turniej Karate WKF  FUNAKOSHI CUP  Wrocław (16.03.2013)

Zawodnicy Bushi-do nie zwalniają tempa i kolejny weekend z rzędu walczą o medale. Tym razem zawody rangi międzynarodowej Funakoshi Cup rozgrywane były we Wrocławiu 16 marca br. W zawodach startowało 350 zawodników z Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Anglii i Polski. Wśród nich startowało 6 zawodników Bushi-do, którzy wywalczyli 4 medale – 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

                                                                                                             więcej>>

 

Rada Regentów - międzynarodowy turniej Karate WKF  Zawadzkie (09.03.2013)

 Zawodnicy Bushi-do 9 marca br. wzięli udział w międzynarodowym turnieju Rada Regentów w Zawadzkim . W zawodach brało udział 350 zawodników z 23 klubów Polski i Czech. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a zawodnicy musieli sporo walk wygrać by dojść do strefy medalowej . Klub Bushi-do reprezentowało 7 zawodników, którzy wywalczyli 8 medali – wynik imponujący!

                                                                                                                          więcej >>

 

Puchar Torunia w Karate WKF  Brzozówka(09.03.2013)

Dnia 09.03.2013 odbył się w Brzozówce turniej karate Puchar Torunia . W zawodach wzięło udział 260 zawodników z 13 klubów Polski. Zawodnicy Bushi-do spisali się świetnie zdobywając 38 medali w tym – 8 złotych, 9 srebrnych i 21 brązowych medali. Na wyróżnienie zasługuje nasza zawodniczka Wiktoria Matuszewska, która wywalczyła 4 złota i została najlepszą zawodniczką turnieju !!!

                                                                                                            więcej

 

World Cup Harasuto  - Liga CEKU  Łódź (02-03.03.201302-03.03.2013) 

Dnia 02-03.03.201302-03.03.2013 odbył się największy turniej w Polsce Wrold Cup Harasuto – Liga CEKU w Łodzi. Startowało zawodników 950 z 15 państw. Najlepiej spisały się zawodniczki Sandra Zagrabska, Patrycja Czarnul,Blanka Pliszka i Julia Le Hai,które wywalczyły brązowe medale.

                                                                                                       więcej>>                             

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Morza Bałtyckiego w Karate Shotokan   Litwa (23.02.2013)

Kolejny turniej, w którym startowała skromna 8- osobowa ekipa zawodników Bushi-do to Międzynarodowe Mistrzostwa Morza Bałtyckiego w Karate Shotokan. Zawody zostały rozegrane 23 lutego br. w miejscowości Poniewież na Litwie. W turnieju startowało 360 zawodników z Polski, Litwy, Łotwy i Białorusi. Na wysokim  poziomie sportowym turniej rozgrywany według przepisów Shotokan czyli bez repasaży, a kumite bez podziału na wagi. W większośc